BENTELER Automotive v České republice

STRÁŽ NAD NISOU
První závod společnosti BENTELER Automotive v České republice byl otevřen v roce 1995 ve Stráži nad Nisou. Je to nejmenší závod společnosti BENTELER v Česku a většina zaměstnanců tam pracuje již řadu let. To vede k rodinné atmosféře – všichni zaměstnanci se zde navzájem znají a úzce spolupracují na svých projektech. Výroba se zaměřuje především na svařování podvozkových dílů. Závod ve Stráži nad Nisou byl prvním závodem, který zahájil plně automatizovanou výrobu zadních náprav s torzním profilem.

CHRASTAVA
Závod v Chrastavě byl přebudován na výrobní závod v roce 1999 a je jedním z nejpokrokovějších a nejúspěšnějších závodů společnosti BENTELER Automotive na celém světě. Vyrábí podvozkové a bezpečnostní díly pomocí technologií jako jsou například lisování za tepla, hydroformování, ohýbání, laserování nebo robotické svařování. Také se specializuje na montáž modulů zadních náprav. Závod dodává pro většinu evropských výrobců automobilů včetně luxusních německých značek.

V Chrastavě je také sídlo společnosti BENTELER pro region Severní Evropa, proto se zde nachází všechna interní oddělení podporující celý region, například personální oddělení, oddělení financí, nákupu, prodeje, logistiky, vývoje a technického plánování, kvality nebo údržby.

JABLONEC NAD NISOU
Závod v Jablonci nad Nisou, který jsme otevřeli v roce 2005, vyrábí zejména hliníkové díly, motorkové rámy a náhradní díly vyrobené na míru. Tento závod úzce spolupracuje s oddělením technického vývoje společnosti BENTELER a postupně se zaměřuje na díly z lehkých materiálů. Zde se také nachází vývojové a designové centrum společnosti BENTELER zabývající se vývojem bezpečnostních a podvozkových dílů.

RUMBURK
Čtvrtý závod v České republice se nachází v Rumburku. S více než 33 000 m2 výrobního a logistického prostoru a téměř 1 000 zaměstnanci jde o jeden z největších závodů společnosti BENTELER Automotive. Tento závod nabízí evropským výrobcům automobilů široký rozsah služeb. Výrobní technologie zahrnují například lisování za studena i za tepla, svařování, řezání laserem nebo strojové obrábění.

MALACKY
Závod v Malackách se stal součástí společnosti BENTELER v roce 2009. Jeho 360 zaměstnanců vyrobí ročně přibližně 4,5 milionů kusů dílů určených pro automobilový průmysl. Závod společnosti v Malackách vyrábí největší svařenec v BENTELERU – bočnici pro významného zákazníka. Používá technologii lisování za tepla. K dalším inovativním řešením patří svařování oceli a hliníku v ochranné atmosféře, odporové svařování i pokročilá technologie 3D řezání laserem.

KLÁŠTEREC
Nejnovější a nejmodernější závod v České republice vyrostl v průmyslové zóně v Klášterci nad Ohří v roce 2017. Závod je vybaven nejmodernějšími technologiemi na lisování za studena, za tepla, svařování a 3D řezání laserem. Je zde kladen důraz na vysoký stupeň automatizace v rámci jednotlivých procesů.

LIBEREC
Závod v Liberci (BENTELER Maschinenbau) se soustředí na konstrukci a výrobu strojů a robotů pro automobilový průmysl. Každý stroj je vyroben na zakázku a přesně podle požadavků zákazníka. Zaměstnanci závodu vyvíjejí a vyrábějí stroje a linky, montují stroje, konstruují ovládací panely a také programují roboty a uvádějí je do provozu.

YouTube is disabled

We need your consent to use YouTube videos. For more information, see our Privacy Policy.